Vrabotuvanje.com - ИТ Администратор - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

ИТ Администратор

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

Вработување.ком за потребите на свој клиент, Реномирана компанија од Македонија објавува оглас за следната работна позиција:
 
ИТ Администратор
 
 
Квалификации:
  • Завршен факултет (или при крај на студии) од областа на информатички науки (ФИНКИ, ФЕИТ, ПМФ..) или академија
  • Одлично познавање на Англиски јазик
  • Сопствена иницијатива и високи аналитички способности
 
Опис на работни задачи:
  • Добро познавањe на Microsoft сервери (креирање user, mail, share folder и друго)
  • Познавање хардвер софтвер на компјутери (преинсталација, сервис)
  • Познавања мрежни системи (dhcp, dns, ip address)
  • Добро познавање на Microsoft Office програмите
  • Мeнаџирање со инвентар од ИТ опрема (документација, лагер, нови технологии)
 
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме да ги испратите Вашата професионална биографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација, со назнака „ИТ Администратор”  во насловот на пораката.
 
Напомена:
  • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
  • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде