Vrabotuvanje.com - Отворени работни позиции - Скопје - Електроелемент
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Отворени работни позиции

Скопје

Рок за пријавување:

 • Електроелемент

Друштвото Електроелемент ДОО има потреба за вработување на работници за следните работни места во седиштето на друштвото и во подружниците во Скопје:
 
Всшност имаме потреба од следните работни места:
 
 
1. Продавачи 
 
 
Потребни квалификации:
 • Средно образование
 • Работно искуство од минимум две години во продажба на кабли и кабловски прибор, бела техника и мали кујнски  апарати, греење, електрика, алати, водовод, санитарија.  
 • Задолжително познавање на работа со компјутери
 • Комуникативност и услужливост
 • Способност за тимска работа и работа во смени
 
2. Магационери
 
 
Потребни квалификации:
 • Средно образование
 • Работно искуство минимум 2 години со прием на роба
 • Познавање на процесот на прием на роба  со баркод читач
 • Искуство со работа со материјален програм 
 • Задолжително познавање на Office пакетот
 • Задолжително познавање на работа со компјутери
 • Комуникативност и услужливост
 • Способност за тимска работа 
 
3. Издавачи на роба
 
 
Потребни квалификации:
 • Средно образование
 • Работно искуство минимум 2 години со прием и издавање на роба
 • Познавање на процесот на издавање на роба  со баркод читач
 • Искуство со работа со материјален програм 
 • Задолжително познавање на Office пакетот
 • Задолжително познавање на работа со компјутери
 • Комуникативност и услужливост кон клиентите
 • Способност за тимска работа и работа во смени
 
 
Вашето CV, листа од М4 од ПИОМ и доказ за завршено образование доставете преку полето Брза Апликација или на адреса Електроелемент ДОО Скопје ул. Перо Наков бр.25  со назнака на работното место за кое конкурира најдоцна до 31.05.2019 година.
 
Напомена
Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
Некомплетните и ненавремени апликации како и апликации без назнака нема да се разгледуваат. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде