Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт - Стручен соработник - Скопје - MEDIKUS
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт - Стручен соработник

Скопје

Рок за пријавување:

 • MEDIKUS
 • Адреса: Христо Батанџиев 104Б, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.medikus.com.mk
 
За потребите на МЕДИКУС дооел Скопје, ексклузивен увозник на италијанската компанија ЕСИ с.п.а. од Италија, бараме 
 
Дипломиран фармацевт - Стручно-комерцијален соработник (м/ж)
3 (три) извршители
 
 
Со следните квалификации:
 • Универзитетска диплома VII степен (фармацевтски факултет)
 • Валидна возачка дозвола (Б-категорија) и возачко искуство
 • Одлично познавање на MS office пакетот и интернет пребарувачите
 • Одлични организациски способности и вештини на планирање
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Одлично познавање и непречена комуникација (писмена/усна) на: Англиски
МЕДИКУС е  
 • Успешна и стабилна компанија која постојано напредува
 • Угледна компанија која сите ја почитуваат
МЕДИКУС е компанија 
 • Каде има градење на тимски дух, пријатна, ведра, стимулативна и динамична атмосфера
 • Каде ќе бидете почитувани и награденИ за успехот во работата
МЕДИКУС е компанија во која посебно се цени
 • Вложениот труд и одговорниот однос кон работата 
 • Стручната способност и амбицијата за стручно усовршување
 • Одличната комуникација со колегите и клиентите
МЕДИКУС е компанија која нуди
 • Можност за стручно усовршување
 • Договор на определено време на почеток, но сите позиции се предвидени за неопределено време
 • Солидна и мотивирачка почетна плата во ранг од 400€ до 600€ зависно од искуството
Во колку сте подготвени да ги прифатите и со ентузијазам да ги извршувате следните обврски и одговорности:
 • Остварување на предвидениот план за продажба
 • Спроведување на предвидените маркетинг активности
Што подразбира:
 • Патување на територија на Македонија
 • Промоција, презентација и продажба на фармацевтски производи
 • Посета на лекари и фармацевти 
 • Градење на добри релации со клиентите и репрезентирање на компанијата ЕСИ и производите
 • Поднесување на извештаи за посетите на клиентите, продажбата, трошоците и промотивните активности во зададениот регион
Испратете ваша апликација за учество на конкурс за вработување со: резиме (кратка биографија) со фотографија, мотивациско писмо, уверение за завршено соодветно образование, како и копија од возачка дозвола, преку полето Брза Апликација најдоцна до 30.05.2019 година
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде