Vrabotuvanje.com - Машински инженер - конструктор - Скопје - Ван Хоол Македонијa
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер - конструктор

Скопје

Рок за пријавување:

 • Ван Хоол Македонијa

Ван Хоол Македонија, белгиски реномиран производител на автобуси, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје 2, во Бунарџик/Илинден, контакт тел. бр. (02) 551-2851, има потреба од нови вработувања за извршување на работни задачи на работно место:

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР - КОНСТРУКТОР

Опис на работни задачи:
 • Изработка на техничка документација за потребите на производство користејќи го сoфтверскиот пакет Creo.
 • Користење на продукт дата менаџмент системот (PLM), за менаџирање со измени на постоечката техничка документација.
 • Пресметки на комплексни склопови по метод на конечни елемети (FEA) со помош на софтверскиот пакет Hyper Mesh.
 
Потребно образование, вештини, знаења и искуство:
 • ВСС – Машински Инженер
 • Активно користење на CADD софтверите
 • Напредно познавање на Microsoft Office;
 • Напредно познавање на англиски јазик (чита, пишува, говори);
Што нудиме:
 • Компетитивни месечни примања на пазарот на труд во земјата;
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа; 
 • Можност за професионално усовршување, обука и напредок на работното место; 
 • Обезбеден автобуски превоз до работното место и назад; 
 • Обезбедена исхрана во современа кантина; 
 
Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик на www.vanhool.mk, во делот “отворени работни места”. 
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 
 
Со Вашето доставување на CV се согласувате истото да биде задржано во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци. 
 
Краен рок за доставување на апликациите: 27/05/2019
 
Исклучиво апликациите доставени преку www.vanhool.mk ќе бидат земени во предвид. 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде