Vrabotuvanje.com - Директор - Хрватска - Lager d.o.o. Posusje
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хрватска

Рок за пријавување:

 • Lager d.o.o. Posusje

Lager d.o.o. Posusje  објавува тендер за работа во INTERNATIONAL d.o.o. Ljubuski, кој работи во рамките на Лагер групацијата,  за следното работно место:

ДИРЕКТОР​
Реон Хрватска

Опис на работните задачи:

 • Одредување и поставување на оптимална производна организација,
 • Планирање на капацитетот,
 • Систематизирање на работни места и управување со сите капацитети за производство на фабрики
 • Одговорност за дефинирање и спроведување на планови за производство,
 • Дефинирање на дневни и работни задачи и следење на нивните рокови за имплементација преку подобрување на перформансите на сите производствени капацитети,
 • Одговорност за спроведување на сите внатрешни и правни задолжителни правила, упатства и процедури,
 • Одговорност за исполнување на целите и активностите за одржување на машините и опремата, одржување на алатки и сите други активности кои се составен дел на производствениот процес,
 • Анализа и решавање на технолошки вишок на проблемите и други несообразности кои се јавуваат во процесот на производство.

Квалификациите потребни за работа се:

 • Работно искуство за најмалку 2 години во производството
 • Пожелно познавање на англиски јазик
 • Познавање на MS Office 
 • Возачка дозвола Б категорија 
 • Добри комуникациски и организациски вештини, самоиницијативност и упорност во работата
 • Компетенции за управување со човечки ресурси
 • Познавање на техничка и производна документација

Нудиме кандидати: одлични работни услови и одличен приход и мотивирачка работна средина.

Нудиме кандидати: одлични работни услови и одличен приход и мотивирачка работна средина.

Апликациите треба да се достават лично на адресата на Lager d.o.o., South Bypass bb, Posušje
или преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде