Vrabotuvanje.com - Агент за продажба и маркетинг – Скопје - Скопје - Lycamobile
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба и маркетинг – Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Lycamobile

 
Мисијата на Lycamobile е да ги поврзе пријателите и семејството околу целиот свет. Како најголем меѓународен мобилен виртуелен мрежен оператор (MVNO), Lycamobile обезбедува ниска цена, интернет со висок квалитет и говорни услуги за повеќе од 14 милиони корисници во 24 земји. Со самото проширување нуди широк спектар на финансиски и туристички услуги, вклучувајќи ги и Lycamoney и Lycafly, кои им помагаат на луѓето да контактираат преку границите. Основана во 2006 година со остварен вкупен промет од 1,5 милијарди € во 2014 година, Lycamobile продолжува да расте брзо и е отворен кон сите нови клиенти кои се приклучуваат на нашето семејство на секои две секунди.
 
 
Како резултат на проширување на нашите деловни операции, во потрага сме по член на тимот за
Продажба на позицијата:

АГЕНТ ЗА ПРОДАЖБА И МАРКЕТИНГ- СКОПЈЕ

Главни одговорности:

 • Промоција и продажба на сите продукти на Компанијата
 • Директна комуникација со Клиентите и понуда на услугите на Компанијата
 • Планирање, организација и изведување на промоциони и маркетинг настани
 • Делење на промоциони и маркетинг материјали со цел соодветно информирање на Клиентите за продуктите и тековните понуди на Компанијата
   

Клучни способности:

 • Одлично развиени комуникациски и презентациски вештини 
 • Способност за адаптација и работа во тим
 • Возачка дозвола Б категорија


Нудиме: 

 • Работа во динамична средина, полна со интересни предизвици и можности за развој во секторот Телекомуникации
 • Конкурентна плата и останати бенефиции
 • Почеток со работа – веднаш


Доколку сте динамични и сакате ново и поразлично искуство во интернационална компанија од мобилната индустрија ова е вистинскиот избор за вас.

Испратете го вашето CV на hr@lycamobile.mk

Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде