Vrabotuvanje.com - Одвојувач на стока - лекови - Скопје - ФЕНИКС Фарма
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Одвојувач на стока - лекови

Скопје

Рок за пријавување:

  • ФЕНИКС Фарма

ФЕНИКС Фарма како дел од германската групација PHOENIX, која е водечка веледрогерија за лекови во 27 земји ширум Европа, секојдневно придонесува за подобра и побезбедна здравствена услуга, опфаќајќи го целиот синџир на набавка во фармацевтската индустрија, од производителите на фармацевтски производи, сѐ до аптеките, докторите, болниците и пациентите.
 
Доколку сте прилагодливи, сакате предизвик, имате позитивен и професионален пристап кон работата, Ве повикуваме да се приклучите на нашиот тим на работно место:
 
 
ОДВОЈУВАЧ НА СТОКА - ЛЕКОВИ
 
 
Обврски и одговорности:
  • Одвојување на стока-лекови со терминал, по работен налог 
  • Складирање на стока-лекови
  • Следење и контрола на роковите и сериите 
  • Следење на процедурите и стандардите на компанијата
  
Потребни квалификации:
  • Завршено средно образование, пожелно е фармацевтски техничар
  • Работно искуство во веледрогериско работење
 
Потребни способности и вештини:
  • Одговорност и прецизност
  • Тимска работа
  • Работа во динамична средина
 
 
Работниот однос за позицијата ce заснова на определено време, со можност за продолжување на договорот. Работното време е во смени, од 9:00-17:00 и 14:00-22:00. Локацијата на компанијата е во индустриска зона Визбегово.
 
Доколку се пронајдовте во горенаведениот опис, пратета ја својата пријава преку полето "Брза Апликација".
 
Рок на пријавување 7 дена од датумот на објавување на огласот.
Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде