Vrabotuvanje.com - Советник за директна продажба на финансиски продукти - Скопје - КД Фондови АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Советник за директна продажба на финансиски продукти

Скопје

Рок за пријавување:

 • КД Фондови АД

КД Фондови АД Скопје е членка Generali group, групација која е една од најголемите светски финасиски компании.

Основен бизнис на КД Фондови е управувањето со инвестициски фондови.


КД Фондови АД Скопје има потреба од следната работна позиција:
 

СОВЕТНИК ЗА ДИРЕКТНА ПРОДАЖБА НА ФИНАНСИСКИ ПРОДУКТИ​

 
 

Потребни квалификации:

 • Високо образование - Економски факултет
 • Поседување возачка дозвола Б – категорија
 • Искуство во продажба ќе се смета за предност
 • Поседување на лиценци во областа на финансиите ќе се смета за предност
 • Основни познавања во областа на компјутерското работење

Одговорности и работни задачи:

 • Директна продажба на производите на КД Фондови по принцип B2C
 • Презентации, преговарање и склучување на договори
 • Следење и грижа за инвеститорите на реализираните договори

Вештини и способности:

 • Комуникативност со презентациски и продажни вештини
 • Динамична и темпераментна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа

Ние нудиме:

 • Основна бруто плата 30.000 денари
 • Варијабилен дел – БОНУСИ (без ограничувања)
 • Можност за професионален развој, усовршување и напредување
 • Динамична работна атмосферa

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде