Vrabotuvanje.com - Live Chat Agent - Скопје - Финансиско друштво ТИГО Фајнанс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Финансиско друштво ТИГО Фајнанс
 
 
 
Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје е современа компанија која применува иновативна и модерна технологија, посветена на корисниците. Нудиме брзи и лесни решенија за микрокредитирање на физички лица кои се достапни секому.
 
Нашиот тим се состои од професионалци од областа на финансии, грижа за корисници и ИТ. Поради брз раст на компанијата, повикуваме амбициозни лица да аплицираат на позицијата Специјалист за грижа на корисници во контакт центар.
 
Live Chat Agent
 
Вистинскиот кандидат за оваа позиција е проактивен, флексибилен и ориентиран кон резултати, со цел градење на успешна компанија, притоа имајќи позитивен став во обезбедување на исклучителни услуги кон нашите корисници.
 

Позицијата вклучува:
 • Разговор на чат со потенцијални клиенти и клиенти
 • Продажба на наши производи на чат
 • Следење на потенцијални заинтересирани клиенти и телефонска продажба
 • Следење на извештаи
 
Профил на кандидат:
 • Одлични комуникациски и продажни вештини
 • Работа со табели во Google Drive
 • Познавање на англиски јазик и MS Office
 • Вештини за преговарање и убедување
 • Исклучително високо ниво на граматично познавање на македонскиот јазик
 • Способност за добро изразување
 • Брзина во четување
 • Флексибилност за работа во две смени понеделник-недела
 
Услови од компанијата:
 • Современа и најнова технологија
 • Можност за напредување
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија
 
Доколку сметате дека сте вистински кандидат кој може да изгради цврсто фокусирана организациска култура, Ве молиме испратете Ваша биографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација.
 
Изборот ќе се изврши согласно условите и роковите во Законот за работните односи. ТИГО Фајнанс го задржува правото да не избере ниту еден кандидат. 
 
Со самото аплицирање, кандидатот се согласува неговите лични податоци наведени во биографијата и мотивационото писмо да бидат чувани во базата на податоци и обработувани од ТИГО Фајнанс во рок од 1 година од денот на истекот на рокот за избор. Кандидатот има право во секое време да ја повлече дадената согласност за чување и обработка на неговите лични податоци согласно Законот за заштита на лични податоци.
 

Финансиско друштво ТИГО Фајнанс ДООЕЛ Скопје
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде