Vrabotuvanje.com - Менаџер за транспорт и логистика во ОЕ Производство - Куманово - ФЗЦ 11 ОКТОМВРИ А.Д
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за транспорт и логистика во ОЕ Производство

Куманово

Рок за пријавување:

 • ФЗЦ 11 ОКТОМВРИ А.Д

ФЗЦ, Фабрика за заварени цевки 11 Октомври а.д. од Куманово денеска представува производствен гигант не само во рамките на Р. Македонија и Балканот, туку и многу пошироко, како препознатливо име за производство на електро заварени цевки и профили со висок квалитет.

Фабриката е акционерско друшво со доминантен приватен капитал, располага со поголем број на производни капацитети за производство на заварени челични цевки и профили скоро од сите видови и големини, како и нивна соодветна антикорозивна заштита,со што се вбројува како еден од најзначајните производители на овие производи во Југоисточна Европа и важи за сигурен партнер со долгогодишна традиција.

 

Менаџер за транспорт и логистика во ОЕ Производство 1 (еден) извршител

 
Одговорности:
 • Планирање, организација и контрола на транспортот
 • Координација на испораките согласно зададените рокови
 • Комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги
 • Ја организира, насочува и котролира работат во транспортното одделение и одделение за магацин на готови производи и отпад,
 • Одредува правилна манипулација со матријалите и готови производи и одредува приоритет на работите,
 • Одговорен е за дисциплината во транспорно одделение и одделение за магацин на готови производи и отпад, за безбедно транспортирање и водење на едиденција за присутност на работниците,
 
Потребни квалификации:
 • Стручна подготовка: Универзитетска диплома-ВСС
 • Со или без работно искуство 
 • Познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на MS Office
 • Б-категорија

Личен профил:

 • Посветеност на работата
 • Желба за учење и напредување во работата
 • Чесност, доверливост и одговорност
 • Тимска работа
Заинтересираните кандидати да достават кратка биографија (CV) преку полето Брза Апликација
Кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми за позицијата ќе бидат повикани на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде