Vrabotuvanje.com - Програмер - Прилеп - МИКРОСАМ Прилеп АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Прилеп

Рок за пријавување:

 • МИКРОСАМ Прилеп АД

Микросам е светски-признат лидер во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи (carbon fiber, glass fiber, etc.). Во 29-години Микросам има инсталирано над 240 производни линии во повеќе од 40 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот. Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

 
ПРОГРАМЕР – 3 работни места
 
Основни одговорности и задачи:
 • Истражување и развој на компјутерски софтверски системи
 • Имплементирање и тестирање на системите за  управување со  базите на  податоци
 • Развој и спроведување на безбедносни планови
 • Одржување и администрирање на компјутерски мрежи и поврзани компјутерски единици
Квалификации и компетенции:
 • Завршен Факултет за информатика – програмирање или при крај со студии
 • Задолжително познавање на англиски јазик (германски и руски јазик се предност)
Што нудиме?
 • Одлични услови за работа во креативна средина
 • Амбициозен и професионален тим со големо искуство во врвни технички решенија
 • Континуирана обука и можност за напредување од личен и од технички аспект
 • Учество на меѓународни проекти со купувачи од целиот свет
 • Организиран превоз и храна
 
Испратете кратка биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација
 
ЗАДОЛЖИТЕЛНО НАЗНАЧУВАЊЕ НА РАБОТНОТО МЕСТО за кое аплицирате.
 
Рокот за пријавување е до 20.06.2019г.
 
Само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју. 
Со аплицирање, се согласувате вашите информации да се чуваат во нашата база на кандидати во рок од 12 месеци.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде