Vrabotuvanje.com - Студентска пракса - Прилеп - МИКРОСАМ Прилеп АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Студентска пракса

Прилеп

Рок за пријавување:

  • МИКРОСАМ Прилеп АД

Микросам е светски-признат лидер во производство на Роботски и ЦНЦ машини за композитни производи (carbon fiber, glass fiber, etc.). Во 29-години Микросам има инсталирано над 240 производни линии во повеќе од 40 земји во светот, како Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Израел и Кореа. Глобалните клиенти се водечки во авионска, вселенска, автомобилска, одбранбена и други индустрии, како и врвни истражувачки центри за модерни композити.  Заедно со Институтот за Современи Композити и Роботика имаме напредна лабораторија и правиме заеднички развој со бројни компании кои се лидери во примена на композити во светот.  Дознајте повеќе на www.mikrosam.com

 
СТУДЕНТСКА ПРАКСА
 
Во насока на професионално усовршување на младите, Микросам, Прилеп нуди пракса со полно работно време за студентите од сите Технички факултети со завршена втора година на факултет.
 
Придобивки:
  • 2 месечна практикантска работа со ментор
  • Континуиран процес на учење со работа на проекти 
  • Одлични услови за работа во креативна средина 
  • Стекнување искуство во светски позната компанија со амбициозен и професионален тим
  • Организиран превоз и храна
Сите студенти (додипломци, дипломирани и постдипломци) на Техничките факултети кои се насочени кон успех, може да го испратат своето CV преку полето Брза Апликација, со назнака „Апликација за пракса“ 
 
Краен рок за аплицирање 30 јуни 2019 г.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде