Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - реон Скопје - Скопје - Orbico Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - реон Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Orbico Group

 

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за нега и убавина, прехрамбени и непрехрамбени производи, технички и електрични апарати, лекови, играчки, текстил, цигари, моторни масла и многу други производи. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.
 

 

Комерцијалист - реон Скопје

 
 
Потребни квалификации:
 • Кандидатот треба да биде задолжително од  Скопје
 • Работно искуство  со продажба од возило – ВСР
 • Одлична услуга со клиенти, продажни способности
 • Возачка дозвола Б -категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Унапредување на продажба и проширување на продажна мрежа
 • Придобивање на нови клиенти и развивање на односите со постоечките клиенти
 
Личен профил:
 • Професионално однесување
 • Тимска работа,  и позитивен однос спрема промени
 • Добри комуникациски вештини
 • Флексибилност
 • Самоиницијативност
 
Сите заинтересирани кандидати кои ги поседуваат горенаведените критериуми и квалификации и се заинтересирани за истата позиција да испратат Професионална биографија преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде