Vrabotuvanje.com - Асистент-менаџер за продажба и маркетинг - Скопје - Smart Solutions
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент-менаџер за продажба и маркетинг

Скопје

Рок за пријавување:

  • Smart Solutions

 

 

 

 


Smart Solutions, информатичка компанија од Скопје, партнер на водечките фирми во областа на информатичките технологии (Dell, Hewlett Packard, Adobe, Microsoft, Symantec, Veritas, Cisco, VMware, Corel, Autodesk, ArchiCAD, Citrix и уште многу други), специјализирана за имплементација и поддршка на комплетни информатички решенија, има потреба од пополнување на следната работната позиција:

Асистент-менаџер за продажба и маркетинг​ НА
ПРОИЗВОДИТЕ, УСЛУГИТЕ И РЕШЕНИЈАТА 
КОИШТО ГИ НУДИ КОМПАНИЈАТА

Кандидатот треба да ги исполнува следните услови:
  • Висока стручна подготовка - диплома од Економски факултет Скопје (насоки Е-бизнис или маркетинг) или Електротехнички факултет Скопје (насока КТИА)/ФЕИТ/ФИНКИ или од друга еквивалентна институција, со или без работно искуство
  • Возачка дозвола (Б категорија)
  • Одлично познавање на македонскиот и англискиот јазик - пишуван и говорен 
  • Искуство во работа со компјутери - познавање на Microsoft Word, Excel, Power Point и користење на Интернет сервиси
  • Изразена комуникативност, одлични презентациски вештини и вештини на преговарање- искуство во подготовка и одржување на презентации ќе се смета за предност
  • Дополнителни обуки од областа на менаџмент на маркетинг и продажба ќе се сметаат за предност
  • Организираност, систематичност и темелност во работата, навремено и креативно исполнување на обврските, чувство за тимска работа и одговорност

Заинтересираните кандидати треба да испратат пријава со фотографија, кратка биографија на македонски и англиски јазик и копија од документите коишто го потврдуваат исполнувањето на горенаведените услови преку полето Брза Апликација или по пошта на следнава адреса:

Smart Solutions
бул. Октомвриска револуција бр. 4-3/1
1000 Скопје

Огласот трае 21 ден од денот на објавувањето.

Почетната плата зависи од завршеното образование, досегашното работно искуство и завршените дополнителни обуки.

Повеќе информации за компанијата може да прочитате на: www.smartsolutions.com.mk
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде