Vrabotuvanje.com - Дистрибутер - Скопје - АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје

 
 

Фирмата АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје со дејност продажба и дистрибуција на алкохолни пијалоци
објавува ОГЛАС за работа на позиција

ДИСТРИБУТЕР

 

Опис на работни задачи:

 • Директна достава на роба низ Македонија
 • Одговорен за проверка на документите за достава и точност на повратни документи
 • Утовар и истовар на роба
 • Флексибилност за работа на терен,
 • Способност за тимска работа

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Средна стручна подготовка 
 • Најмалку 3 години активно работно искуство во областа на дистрибуцијата на стока
 • Комуникативност
 • Ориентација  кон остварување на продажни резултати
 • Возачка дозвола Б категорија 

 

Сите заинтересирани кандидати својата Професионална Биографија можат да ја испратат 
на следната e-mail адреса: hr@altea-mm.com
со ЗАДОЛЖИТЕЛНА назнака на апликацијата „за оглас за ДИСТРИБУТЕР“, 

Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде