Vrabotuvanje.com - Вработен во делот на сметководство (м/ж) - Јадранска Магистрала бр.90 Индустриска зона Визбегово - РОСА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработен во делот на сметководство (м/ж)

Јадранска Магистрала бр.90 Индустриска зона Визбегово

Рок за пријавување:

 • РОСА ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Јадранска Магистрала бр.90 Индустриска Визбегово, 1000 Скопје

Роса Дооел е компанија која ги претставува брендовите R-M, Car System, Novol, Farecla, Festool, Sata, Devilbiss и други, и успешно дистрибуира опрема и материјали за еднократна употреба на нашите клиенти кои гарантираат најдобри резултати во нивната услуга. Основана во 1999 година, Роса Дооел е лидер на македонскиот пазар со најголем дел од набавките наменети за автомобилската индустрија.

Но, тоа не запира тука - во 2009 година Роса Дооел ги проширува своите ефекти на територијата на Косово, со што се проширува нејзиниот капацитет, дејствувајќи на територијата на две држави. Роза станува истакнат и исклучителен конкурент на автомеханичкиот пазар, што е доказ за квалитетот што го нуди преку своите услуги.

Роса ДООЕЛ има потреба од следната работна позиција:

ВРАБОТЕН ВО ДЕЛОТ НА СМЕТКОВОДСТВО (М/Ж)

Потребни квалификации:
 • ВСС
 • Работно искуство во областа на финансии и сметководство најмалку 3 години
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање со MS Office пакетот
 
Основни работни задачи и одговорности:
 • Познавање на сметководствена документација и комуникација со сметководственото биро
 • Анализа на финансиските извештаи на компанијата
 • Правење на неделни и месечни извештаи за продажба и наплата
 • Водење на процесот на наплата на ниво на компанија
Личен профил:
 • Систематичен пристап при работењето, ориентација кон детаљи 
 • Поседување на висок интегритет и лојалност
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност 
 • Лојалност и професионален пристап кон работата

Доколу ги исполнувате горенаведените квалификации пријавете се со Вашата професионална биографија преку полето Брза Апликација​!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде