Vrabotuvanje.com - Технолог за прехрамбени производи - Кавадарци - Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог за прехрамбени производи

Кавадарци

Рок за пријавување:

 • Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци

Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци поради проширување на својот тим објавува оглас за вработување на: 

Технолог за прехрамбени производи

Опис на работно место:
 • Учествува во производствениот процес;
 • Врши надзор на производствените процеси и оптимизација на параметрите;
 • Контролира и координира за собирање на примероци за да се обезбеди квалитетот на производите, како и усогласеност со индустријата и други пропишани стандарди;
 • Ги контролира постапките при испорака на готов производ; 
 • Задолжен/а за одржување на системот за безбедност на храна и управување со квалитет со цел да овозможи производство на здравствено исправни производи кои ги исполнуваат законските регулативи и барањата за квалитет, како и задоволувањата на барањата на потрошувачите; 
 • Задолжен/а за воспоставување, спроведување и контрола на стандардите во Друштвото согласно законската регулатива; 
 
Квалификации:
 • Образование: ВСС – Технолошки факултет (прехранбена насока)
 • Возачка дозвола: Б категорија 
 • Без работно искуство 
 • Предност имаат помлади дипломирани прехранбени технолози
 
Лични карактеристики:
 • Иницијатива, комуникативност, одговорност, организираност
 • Проактивен и професионален пристап во работата
 • Чесност и лојалност
 • Способност за работа во тим и динамична средина
 • Желба за учење, напредок и усовршување
 
Дополнителни информации:
 
Компанијата Слога Пром Кавадарци нуди одлични услови за работа, како и овозможување на посета на обуки за професионална надоградба.
 
Вашата биографија можете да ја доставите електронски преку полето Брза Апликација
Тел.за контакт: 043/550-200  
 
Напомена: 
Крајниот рок за аплицирање е најдоцна до 30.06.2019 година.
Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат повикани на интервју.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде