Vrabotuvanje.com - Доставувач - Скопје - Митра Доо
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Митра Доо
 • Адреса: 1000 Скопје
Митра Доо е компанија којашто се занимава со онлајн продажба и има потреба од:
 

Доставувач на пратки
 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство
 • Возачка дозвола Б – категорија
 • Познавање на територија на град Скопје
 • Претходно работно искуство: не е задолжително
 • Пожелна возраст 18-45 години 
 • Сите дополнителни дипломи и сертификати се зимаат во прилог 

Опис на работата/клучни задачи и одговорности:

 • Доставата на производите  од магацин  до адреса на нарaчка  со електричен мотор согласно наведените податоци на фактурата.
 • Одговорност за навремена и точна достава на производите до крајната цел.
 • Одржување на хигиена во магацински простор.
 • Визуелен преглед на електричниот мотор наутро и пријава на сите кварови.
 • Задолжувања и раздолжувања на документи (фактура, документ за роба,испратници, повратници...)
 • Помош на нововработените во совладување на задолженијата, процедурите и правилата на работното место во фирмата

Специфични знаења и потребни вештини:

 • Одговорна и организирана личност 
 • Лојалност и професионален пристап кон работата
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност
 • Колегијалност и работа во тим 
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови

Што нудиме?

 • Одлична работна атмосфера
 • Плата по договор
 • Работно време во две смени : од 09:00ч до 16:00ч; oд 14:00ч до 21:00ч
 

Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте преку полето “Брза Апликација” најдоцна до 03.07.2019 год.

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат горе наведените услови потребно е да испратат резиме (CV) и придружно писмо 

Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат комуницирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде