Vrabotuvanje.com - Преведувач Македонски/Албански - Скопје - ТВ21
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Преведувач Македонски/Албански

Скопје

Рок за пријавување:

  • ТВ21

Националната телевизија ТВ21 , има потреба од комуникативна, преставителна, енергична и амбициозна личност за следната позиција:

Преведувач
(Македонски-Албански)

Потребни квалификации:

  • Високо образование
  • Најмалку 1 година работно искуство на слична или иста позиција
  • Способност за симултано преведување од македонски на албански јазик

Лични карактеристики:

  • Одлични комуникациски вештини
  • Развиени аналитички способности
  • Мотивирана и стабилна личност
  • Иницијатива, проактивност и насоченост кон резултати
  • Флексибилност за индивидуално и тимско работење

Почетна плата: 21.000 мкд

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со испраќање на Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде