Vrabotuvanje.com - Новинар во областа на економијата - Скопје - ТВ 21
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Новинар во областа на економијата

Скопје

Рок за пријавување:

  • ТВ 21

Националната телевизија ТВ21 , има потреба од комуникативна, преставителна, енергична и амбициозна личност за следната позиција:

НОВИНАР
од областа на економијата

Потребни квалификации: 

  • Треба да имаат искуство како телевизиски новинар или да имаат талент за новинарство;
  • Да имаат добра дикција, радиофоничен глас и одлични комуникациски способности;
  • Да го познаваат македонскиот и англискиот јазик;
  • Да имаат познавања на технологијата на работа во телевизија.

 Личен профил:

  • Брзина, навременост, точност и способност за добро планирање на работниот ден
  • ​Одлични комуникациски вештини
  • Развиени аналитички способности

Плата: до 26.000 мкд

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со испраќање на Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде