Vrabotuvanje.com - Продавач/ка - Скопје - Анторис
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Анторис

Агенцијата за вработување АНТОРИС , објавува  оглас за  5  (пет ) извршители,  за  следното  работно место:

ПРОДАВАЧ/КА (во млечен ресторан)

Потребни квалификации:
 • Средно образование 
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност
Одговорности и задачи:
 • Услужување на  потрошувачи  и продажба
 • Извршување  на  работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продавницата.
Способности и професионални вештини: 
 • Љубезен  однос кон потрошувачите 
 • Желба за учење  и надградување  на индивидуалните способности
 • Подготвеност за тимска  работа  и  работа  во динамична работна атмосфера.
Услови за работа:
 • Работно време: Работното време е 40 часа неделно, распоредено во 6 (шест) работни дена
 • Солидна плата и бонуси од остварена продажба 
 • Дополнителни обуки од страна на работодавачот
 • Можност за напредување и усовршување
Работната  позиција е за територијата на град Скопје.
 
Доколку ги исполнувате горенаведените услови, ве молиме испратете го Вашето CV преку полето Брза Апликација, со задолжителна  назнака на работната позиција за која аплицирате.
 
Само кандидатите кои ги исполнуваат наведените услови  ќе бидат повикани на интервју.
Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде