Vrabotuvanje.com - Водоинсталатер - Скопје - ЕХИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Водоинсталатер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕХИ ДООЕЛ


ЕХИ има потреба од следната работна позиција:

   3 (тројца) Водоинсталатери за изведба на внатрешни и надворешни хидротехнички инсталации

Општи услови:
 • Средно образование ССС, ќе се смета за предност доколку кандидатот има KBIII степен инсталатер на водовод или KBIII степен машинско или градежно училиште
 • Со работно искуство од минимум 5 (пет) години 
 • Искуство во релевантни проекти од споредлива природа и степен на сложеност во својство на водоинсталатер –за изведба (изградба / реконструкција на канализации, водоводи и други хидротехнички инсталации
 • Поседување возачка дозвола Б категорија
Опис на работните задачи:
 • Изведување на надворешни и внатрешни хидротехнички инсталации 
 • Во текот на извршувањето на договорените работи да се координира со одговорното лице и презема соодветни активности во зависност од природата на укажаните потреби;
 • Одржување на потребната опрема за монтажа и требување на материјали од почеток до крај на работите
 • Познавање на планови и шеми за изведба на хидротехнички инсталации  
 • Оперативни обврски врзани за тековното работење.
Конкурентска предност за работната позиција:
 • Желба за работа во средина со високи барања
 • Динамичност, ефективност и ефикасност
 • Флексибилност и адаптибилност
 • Посветеност, мотивираност, иницијативност
 • Развиена способност за одржување на високо ниво на квалитет во работењето
 • Самоиницијативност и подготвеност за учење
 • Решавање на проблеми
Ние нудиме:
 • Работниот однос се заснова на неопределено време.
 • Можност да сте дел од успешна компанија со утврден имиџ во градежништвото
 • Стабилност и можност за развивање
 • Градење на успешна кариера
 • Можност за надградба на професионален план
 • Одлични услови за работа – атрактивна и динамична работа
 • Професионална обука според личните потенцијали и потребите на компанијата
   

Работно време  со почеток 08 часот до 16 часот; 40  часа неделно; 8 часа дневно.
Ви нудиме работа во сигурна и стабилна компанија, стимулативна и надпросечна плата, со можност за понатамошно усовршување и напредување.
 
Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат условите може да ги испратат своите биографии (CV) со слика, уверение за завршено образование, потврди и др најдоцна до 29.07.2019 година преку полето Брза Апликација со назнака “Водоинсталатер”. Телфон за контакт 02/2460-075.

Огласот трае 20 (дваесет) дена од неговото објавување.
 
Изборот на кандидатите ќе биде извршен согласно член 23 од Законот за работни односи.
 
Само кандидатите кои ќе достават комплетна документација и кои ги исполнуваат бараните услови наведени во огласот ќе бидат вклучени во процесот на селекција. 

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Некомплетни и подоцна пристигнати пријави нема да се разгледуваат.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде