Vrabotuvanje.com - Оператори за подготовка на линија - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператори за подготовка на линија

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 
Вработување ХР Солутионс (www.vrabotuvanje.com.mk), за потребите на клиент– реномирана интернационална компанија од автомобилистичка индустрија во Скопје имаат потреба од:
 
Оператори за подготовка на линија
 
 
Цел на работна позиција:
Да може ефективно да ја подготви и исчисти производната линија без истекувања и грешки.
 
Главни задачи и одговорности:
 • Користење на матрицата за алатки кои се потребни за подготовка на линија
 • Чистење на производните алатки, резервоари и дозирачки станици со кои се произведуваат хемиски премази 
 • Навремено подготвување на производната линија со потребните алатки за следното производство
 • Проверка и заштита на опремата од оштетување
 • Одговорно ракување и враќање на опремата 
 • Навремено пријавување на можни проблеми
 
Потребни квалификации за работното место:
 • Минимум средно образование (пожелно техничка струка)
 • Работно искуство во производство ќе се смета за предност
 • Одлични планирачки, организациски и интерперсонални способности
 • Основно познавање на работа со компјутер
 
Можности/ работни услови кои што ги нуди компанијата:
 • Кариерен и професионален развој и учење
 • Месечни примања (фиксен и варијабилен дел, согласно сменската работа)
 • Стимулативна и соработлива работна средина
 • Можност за обуки 

 

​Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација, со назнака за позицијата Оператори за подготовка на линија.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде