Vrabotuvanje.com - Сметководител - Куманово - Куманово - Квалитет Пром
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител - Куманово

Куманово

Рок за пријавување:

 • Квалитет Пром

 

Фирмата КВАЛИТЕТ ПРОМ ДООЕЛ КУМАНОВО има потреба за работна позиција:

СМЕТКОВОДИТЕЛ
Реон: Куманово


Кандидатите треба да ги исполнуваат следните потребни услови и карактеристики:

 • Високо образование од областа на економските науки – Економски факултет, пожелно би било завршен на св.Кирил и Методиј Скопје;
 • Без работно искуство;
 • Познавање на Англиски јазик и работа со компјутер (Microsoft Office);
 • Подготвеност за работа под притисок;
 • Одлично познавање и активно работење со апликациитe од MS Office пакетот и сметководствените апликации;
 • Активно следење и познавање на актуелните промени, случувања и законски регулативи во областа на финансиите и сметководството;
 • Високо развиени аналитички и комуникациски способности, посветеност, лојалност, доверливост, комуникативни и презентерски вештини, вештини за организирање, капацитет за тимска и независна работа.


Личен профил:

 • Одлични комуникациски вештини и способност за работа во тим, љубезност, трудољубивост, совесност;
 • Одговорност во извршувањето на задачите и проактивен пристап кон работата;
 • Одговорна и лојална личност и позитивен став;
 • Високо развиени аналитички и комуникациски способности;
 • Упорност и насоченост кон остварување на резултати;
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи;
 • Способност за индивидуална и тимска работа.


Согласно Законот за Заштита на лични податоци, Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во нашата база на биографии во Одделот за човечки ресурси по истек на активниот оглас. Сите добиени податоци што ќе се чуваат во Одделот за човечки ресурси ќе се обработуваат единствено за потребите на процесот за регрутација и селекција на кадар и ќе се чуваат во временски период од една година. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Лице за контакт Горан Милошевски со телефонски број 071/284-914 и Драгана Младеновска со телефонски број 070/342-758.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде