Vrabotuvanje.com - Одговорно лице за финансии - Скопје - Prospertop
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Одговорно лице за финансии

Скопје

Рок за пријавување:

 • Prospertop


 

Prospertop е финансиска институција дел од меѓународна компанија со повеќе од 100 канцеларии низ Европа со над 3000 вработени. Поради проширување на тимот, објавува ОГЛАС за вработување на:
 
Одговорно лице за финансии

Работни обврски:
 • Обезбедува дека целокупното работење на компанијата е во согласност со Законите на Р.Македонија и раководи со финансиите на компанијата
 • Подготовка на евиденција за плата.
 • Евиденција и плаќање на фактури
 • Електронско плаќање
 • Пресметка и исплата на данок
 • Превод на финансиската документација и подготовка на финансиски извештаи на англиски јазик
 
Потребни квалификации:
 • ВСС образование во област на финансии 
 • Активно познавање на англиски јазик пишан и говорен
 • Одлични комјутерски вештини
 • Работно искуство во областа
 
Сите заинтересирани е потребно да ја испратат својата Профсионална биографија преку полето Брза Апликација!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде