Vrabotuvanje.com - Административен Асистент/ Правник - Скопје - Prospertop
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен Асистент/ Правник

Скопје

Рок за пријавување:

 • Prospertop


 

Prospertop е финансиска институција дел од меѓународна компанија со повеќе од 100 канцеларии низ Европа со над 3000 вработени. Поради проширување на тимот, објавува ОГЛАС за вработување на:
 
Административен Асистент/ Правник

 
Одговорности:
 • Пријава и одјава на вработени
 • Подготовка на документи 
 • Подготовка и превод на правни одлуки и документација
 • Пријава и одјава на странци
 • Обезбедување на визи за странци
 • Евиденција на присуство/отсуство на вработени
 • Комуникација со институции /физички лица
 
Квалификации:
 • Познавање на ЗРО
 • Пожелно е работно искуство од најмалку 3 години
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на MS Office (Word, Excel, Power Point),
 • Добро познавање на деловна комуникација.
 
Личен профил:
 • Добри комуникациски вештини
 • Флексибилност и адаптибилност
 • Одговорност и способност за организација
 
Заинтересираните кандидати е потребно да ги испратат своите биографии преку полето Брза Апликација
со назнака апликација за административен асистент/правник. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде