Vrabotuvanje.com - Процес инженери за работа во производство на електронски печатени плочи - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Процес инженери за работа во производство на електронски печатени плочи

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

Со посветен тим од 200 инженери и техничари и искуство од 38 години 
Hi-Tech денес извезува 100% од своето производство на 
европскиот и американскиот пазар опслужувајќи широк спектар на индустрии: 
телекомуникации, автомобилска индустрија, потрошувачка и индустриска 
електроника, енергетска и медицинска индустрија

Доколку сте заинтересирани да бидете дел од нашиот успешен тим, 
одговорни сте, посветени и насочени кон постигнување резултати, придружете ни се!
 

Заради зголемениот обем на работа Hi-tech Corp. во с. Орешани
има потреба од вработување на повеќе лица на позицијата:

Процес инженери за работа во производство на електронски печатени плочи

Работни задачи:

  • Оптимизација и подобрување на работата на назначениот процес
  • Активно следење на производниот процес
  • Тимска работа во смена и координација со колегите од другите смени и оддели

Потребни квалификации: 

  • Завршено високо образование (електротехнички или машински факултет)
  • Одлични познавања на англиски јазик и работа со компјутери
  • Способност за следење на работни инструкции и процедури за работа

Услови кои што ги нуди компанијата:

  • Склучување на договор за работа
  • Обуки, можност за професионален развој и унапредување
  • Организиран превоз до работното место и назад

Кандидатите може да ја достават својата кратка биографија и копија од уверение за завршено образование во рок од 7 дена од денот на објавување на огласот 
преку полето Брза Апликација со назнака „За оглас - Процес инженери”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде