Vrabotuvanje.com - Оператор на кран - Скопје - ArcelorMittal
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на кран

Скопје

Рок за пријавување:

 • ArcelorMittal

 

АрцелорМиттал Скопје, дел од групацијата Либерти Стил, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 


Со цел проширување на нашиот тим, ги повикуваме сите заинтересирани лица да аплицираат за отворената позиција во нашата компанија, и тоа:

Оператор на кран (Внатрешен транспорт) (1 позиција) 

 
Клучни одговорности и задачи:
 • Одговорен за управување со кран на сите линии согласно сертификатите кои ги поседува 
 • Правилно ракува со командата на кранот 
 • Зема, става и утоварува котури 
 • Утоварува, истоварува и поставува валци на количките за валци 
 • Влече трака и резервни делови 
 • Подигнува отпаден материјал во корпи за отпад 
 • Подигнува и префрлува разни предмети по барање на одржувачките служби 
 • Прави визуелна редовна проверка на исправност на кранот (пред отпочнување и по завршување на работата) 
 • Се грижи и ги информира соодветните лица за одржување на крановите за сите евентуални недостатоци на кранот 
 • Води кранска книга за евиденција и недостатоци на кранот 
 • По потреба работи со клешта за пакети и котури 
 
Потребни квалификации:
 • Средно стручно образование
 • Работно искуство од мин. 1 годинa во областа
 
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Можност за работа во смени 
 • Можност за работа на висина
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 •  
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за Оператор на кран“ најдоцна до 20.17.2019 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде