Vrabotuvanje.com - Референт за централа (м/ж) - Скопје - Интернешенел Меил Деливери ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за централа (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Интернешенел Меил Деливери ДОО Скопје

Референт за централа / Одговорно лице за координација (м/ж)

Потребни квалификации:

 • Минимум средна стручна подоготвка
 • Претходно работно искуство со телефонска централа и координација со клиенти ќе се смета за предност
 • Работно искуство во такси компанија како диспечер ќе се смета за предност
 • Пожелно познавање на МS Office пакетот (Excel)
 • Поседување на возачка дозвола Б - категорија

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Координирање на работата на поштата 
 • Координација на поштарите и следење на нивната работа 
 • Комуникација со сите клиенти  на дневно ниво 
 • Изработка на Дневен и  Касов извештај на дневно ниво 
 • Изработка на дневни извештаи и извештаи по клиенти 
 • Изготвување на извештаите во Excel

Очекувани способности и вештини:

 • Амбициозни, посветени, самоиницијативни личности
 • Способност за брзо и ефикасно решавање на секојдневни проблеми
 • Насочени кон резултати
 • Професионален однос и деловна етика

Ние нудиме:

 • Пријатно работно окружување
 • Месечни примања по договор
 • Со зголемување на работните задачи следи паричен бонус
 • Работно време: Од 08:30 до 16:30 часот

   

Сите заинтересирани кандидати може да се пријават преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде