Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Штип - Штип - Sport Vision
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент - Штип

Штип

Рок за пријавување:

 • Sport Vision


тетово


Проверете зошто НИЕ СМЕ ЕКИПА!

Спорт Висион  има потреба од професионални, комуникативни и креативни
луѓе кои сакаат да бидат дел од нашата Екипа. 

Со цел континуиран развој и унапредување на компанијата, објавуваме оглас за вработување на 

Продажен асистент ​
реон: штип

Потребни квалификации и знаења:
 • Образование: ССС / ВСС
 • Работно искуство: мин. 1 год. работно искуство на иста или слична позиција
 • Познавање на англиски јазик – мин. А1 ниво
 • Работа со компјутери: познавање на MS office пакет
 • Обуки за техники на продажба и продажни вештини се значајна предност
 • Интерес и познавања од домен на спорт, спортска облека и опрема се значајна предност
 
Главни обврски и одговорности на позицијата:
 • Ориентираност кон потреби на купувачи
 • Примена на продажни техники и вештини 
 • Позитивен однос и убедливост во комуникацијата
 • Прием и изложување на роба согласно пропишани процедури
 • Организација и средување на магацин
 • Одржување на хигиена во малопродажен објект 
 • Примена на стандардите за работа
 • Грижа за имиџот на фирмата
 
Личен профил:
Комуникативност и преговарчки вештини
Спортски дух и ентузијазам
Доверливост
Трудољубивост
Мотивација за работа во тим

Кандидатите кои имаат интерес за позицијата и се препознаваат во бараниот профил, ги покануваме да аплицираат. Апликацијата, со Вашето CV и Мотивационо Писмо, може да ги испратите преку полето Брза Апликација до 18-ти јули 2019 година со назнака “Продажен асистент - Штип”.


Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде