Vrabotuvanje.com - Административен работник - фактурист - Скопје - Бако-Нутс Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Административен работник - фактурист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Бако-Нутс Дооел
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

Компанија БАКО е приватна компанија формирана во 2000 година. Нашата главна дејност е производство, преработка, пакување и трговија со зрнести и прашкасти производи, сушено овошје, корнфлекс и сл.

Компанија Бако има потреба од следната работна позиција:
 

АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК - ФАКТУРИСТ

 

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование
 • Познавање на работа со компјутер
 • Високо образование се смета за предност

Основни работни задачи:

 • Подготовка на фактури, повратници, одобренија и др. документи за сметководство
 • Работа на компјутер, внесување податоци
 • Водење евиденција на дневно ниво
 • Прием на повици и комуникација со клиенти
 • Прием на нарачки
 • Подготовка на договори и архивирање
 • Работно време по договор

Очекувани способности и вештини:

 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритет
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Аналитички способности, упорни и енергични
 • Амбициозност и мотивираност, со желба за континуирана надградба
 • Позитивен пристап

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "Административен работник".

Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде