Vrabotuvanje.com - Експерт за изработување економска анализа на трошоци - Скопје - ЗЕГИН ФАРМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Експерт за изработување економска анализа на трошоци

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЗЕГИН ФАРМ

ЗЕГИН ФАРМ е првата приватна компанија во Република Македонија регистрирана за продажба  на лекови. Како една од најуспешните и најголемите компании кај нас, со најдобра инфраструктура и најголема  дистрибутивна мрежа, секогаш сме во потрага по талентирани професионалци кои сакаат да станат дел од нашето професионално семејство. 

 
Поради проширување на својот тим, имаме потреба од: 
Експерт за изработување економска анализа на трошоци

 
 
Заинтересираните кандидати потребно е да имаат:
 • ВСС
 • Најмалку три години релевaнтно работно искуство
 • Познавање на финансиско моделирање и планирање
 • Добри аналитички способности
 • Добро познавање на MS Office, познавање на MS Excel на ниво на експерт
 • Познавање на  англиски јазик
 • Докажана способност за работа и комуникација со луѓе од различни професионални, социјални и културни средини
 • Умешност да се работи со голем обем на информации
 • Одговорност,  чесност и педантност
 
Работни обврски:
 • Управување со трошоците во претпријатието  (поим и поделба на трошоци, гранични трошоци, улогата на трошоците во водењето на деловната политика на претпријатието,)
 • Евиденција и усогласување, анализа на структурата на трошоци на организацијата, разработка на предлози за намалување на трошоци
 • Алоцирање и распоред на трошоците по места и носители на трошоците

Ве молиме испратете пропратно писмо и биографија на македонски јазик со ознака Експерт за изработување економска анализа на трошоци преку полето Брза Апликација. Само кандидатите кои во целост ги исполнуваат критериумите ќе бидат контактирани.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде