Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - AWT International
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • AWT International


 

АВТ Интернатионал  - Компанија која врши дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи за широка потрошувачка, има потреба од следната работна позиција:
 
Магационер – 5 (пет) извршители
 
 
Потребни квалификации:
 • Средна стручна спрема
 • Пожелно е работно искуство
 
Одговорности и задачи:
 • Самостојно управување и ракување  со вилушкар
 • Утовар  и истовар  на роба
 • Складирање на роба по рафтови во магацин по утврден редослед на складирање 
 • Почитување на процедурите за работа и спроведување на сите мерки за безбедност и здравје на работа
 
Лични карактеристики:
 • Динамичност
 • Флексибилност
 • Иницијативност и самомотивираност
 • Ефективност и ефикасност
 • Способност за поставување на приоритети
 • Способност за самостојно решавање на проблеми
 
Напомена:
 • Работниот однос се заснова на определено време од 3 месеци, период на докажување на способности, со можност за продолжување.
 
Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, да испратат кратка биографија (CV) прреку полето Брза Апликација со задолжителна назнака ” Магационер”.
 
Контакт тел.+389 70 387 872
 
Само избраните кандидати ќе бидат контактирани за интервју.
 
 
Општи правила за аплицирање:
 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот)
 • Назнака на позицијата за која се аплицира
 • Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во АВТ Интернатионал или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде