Vrabotuvanje.com - Хемиски техничар - Скопје - ArcelorMittal
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хемиски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • ArcelorMittal

 
АрцелорМиттал Скопје, дел од групацијата Либерти Стил, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
Хемиски техничар
 
 
Клучни одговорности и задачи:
Извршување анализа на: 
 • Гасови и примена на раствори
 • Емулзија и масло и припремање на соодветни раствори 
 • Хемиски состав на када со цинк и припрема на раствори и стандардна крива 
 • Киселина и припрема на раствори 
 
Испитување на:
 • Слободен амонијак 
 • Концентрација на циркониум од кади за хемиски третман 
 • Боја, прајмер и лак за задна страна при прием на бои и потврдување квалитативен прием
 • Пропишување режим за употреба и третман на обложни средства
 • Припремање раствор за употреба во погонска лабараторија 
 • Изготвување извештај и резултати од испитувањата и анализа 
 • Вршење дополнителни хемиски анализи 
 • Вршење замена на раствори за расположливите инструментни апарати и припрема 
 • Контролирање и прионување на обложни средства – бои, лакови и дебелина 
 • Изготвување извештај од извршени контроли, испитувања и тестирања за секој производ 
 • Интервенирање при појава на неквалитет и неусогласен производ.
 
Потребни квалификации:
 • Средно стручно образование//ВСС – хемиски инженер
 • Со работно искуство
 • Основно познавање на Англиски јазик
 • Добро познавање на MS Office (Excel) 
 
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Аналитички вештини
 • Организациски вештини
 • Можност за работа во смени 
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за позиција - Хемиски техничар“ најдоцна до 23.07.2019 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде