Vrabotuvanje.com - Координатор/преведувач во производство - Република Чешка - Vrabotuvanje.com
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Координатор/преведувач во производство

Република Чешка

Рок за пријавување:

 • Vrabotuvanje.com
 
Manpower Чешка во соработка со Вработување ХР Солутионс, за потребите на својот клиент Foxconn, објавува оглас за регрутирање 
 
КООРДИНАТОР/ПРЕВЕДУВАЧ ВО ПРОИЗВОДСТВО
(Во Република Чешка)
 
 

Опис на работа:

 • Евиденција на присутност на вработените
 • Брза реакција во случај на неочекувано отсуство на вработен
 • Повремена контрола на работната состојба на вработените 
 • Координација меѓу вработените и клиентот
 • Контрола на знаењето на вработените
 • Изработување извештаи до повисок менаџмент за настанати ситуации 
 • Придружување вработени на лекарски прегледи, процесирање документи во банка и сл.

Потребни квалификации:

 • Одлично познавање на чешки и македонски јазик
 • Високо образование ќе се смета за предност
 • Работно познавање на компјутери
 • Одлчино развиени комуникациски и менаџерски способности
 • Способност за работа под притисок
 • Способност за решавање кризни и стресни ситуации
 • Важечки македонски пасош

Услови за работа:

 • Работа во 3 смени, од понеделник до петок
 • Работа во високохигиенски услови
 • Обезбедена работна опрема (облека, обувки, заштитна опрема)
 • Обезбеден оброк во кантината 
 • Обезбедно сместување во близина на работното место (со вклучени режиски трошоци)
 • Дополнителен надомест за работа на празник
 • Платен одмор од 25 дена
 
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Аплицирај со назнака за позицијата “ Координатор во производство” најдоцна до 31.07.2019 годинa
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде