Vrabotuvanje.com - Аранжер на роба – Скопје - Скопје - Nelt ST
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Аранжер на роба – Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Nelt ST


Затоа што сте: 
Ентузијасти,
Професионални,
Посветени,
Ја сакате продажбата!

Бидете дел од Нелт СТ!

Вработуваме:

Аранжер на роба – реон Скопје

 
Кои сме ние?
Нелт СТ e дел од Нелт Група, организациски систем со над 3800 вработени, во 11 компании на територија на Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и во регионот на потсахарска Африка - во Ангола, Замбија и Мозамбик.
 
Компанијата е основана  во 1998 година со  основна дејност - дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи за широка потрошувачка. Наши партнери и клиенти се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, Dr.Oetker, Ipek Kagit, Sebapharma, Filippo Berio, Sportex, Natura Siberica, Evropa, Skovin, Vitalia, Coty и Nutrino.

 
Опис на работната позиција:
 • Позиционирање на производите во категоријата согласно пропишаните стандарди.
 • Надополнување и одржување на оптимални залихи на полиците, грижа во врска со квалитетот на производот (рок на траење) и изгледот на изложбено-продажниот објект на клиентите.
 • Merchandising: поставување и одржување на рекламни материјали, со цел да се подобри видливоста, почитувајќи ги пропишаните стандарди на клиентите. 
 • Имплементација и координација на договорените маркетинг активности. 
 • Промоција на производ: едукација на крајните потрошувачи и промовирање на брендови во согласност со добиените информации. 
 
Услови и компетенции:
 • Основни услови:  ССС или ВСС
 • Корпоративни компетенци: Професионалност, тимска работа, комуникативност, иновативност, 
 • победнични дух
 • Општи компетенци : Познавање на англиски јазик, возачка дозвола Б категорија, познавање на Microsoft Office пакет
 
Што нудиме?
 • Одлична работна атмосфера
 • Можност за развој и унапредување преку соодветни развојни планови и тренинг програми 
 • Унапредувања и движење од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на балканот и на афричкиот континент
 
Доколку сакате да постанете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 25.08.2019 год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
или испратете го Вашето CV на 
Нелт СТ, ДООЕЛ
ул.32, бр.20,
1041 Илинден, Скопје
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
Запознајте ги дел од нашите брендови:
 
Дознајте повеќе за нас на http://www.neltst.mk/
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде