Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Неготино и Кавадарци - Ариљеметал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Неготино и Кавадарци

Рок за пријавување:

 • Ариљеметал

АРИЉЕМЕТАЛ ДОО Скопје, фирма за производство и трговија со метални производи има потреба од следната работна позиција:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ 1 (еден) - Реон Неготино и Кавадарци

Квалификации:

 • ССС/ВСС
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета како предност
 • Познавање на работа со компјутери
 • Поседување возачка дозвола Б-категорија (активен возач) 

 

Одговорности и задачи: 

 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и преземање на активности за унапредување на продажбата
 • Познавање и постојано следење на каталогот и техничките карактеристики на производите
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти
 • Изработка на потребна документација
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови и сакаат да бидат дел од нашиот тим треба да достават:

 • Kратка биографија (CV) со наведување на позицијата за која аплицираат и скорешна фотографија, најдоцна до 31.08.2019 год. преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде