Vrabotuvanje.com - Новинар теренец - Скопје - ТВ АМАЗОН ДООЕЛ - CITY TV
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Новинар теренец

Скопје

Рок за пријавување:

  • ТВ АМАЗОН ДООЕЛ - CITY TV

ТВ АМАЗОН ДООЕЛ Скопје- CITY TV има потреба од следната работна позиција:

Новинар теренец – FULL TIME 

Потребни квалификации и вештини:
  • Со и без искуство во медиуми
  • Харизматичен, елоквентен, примерен
  • Основни познавања на автомобилска индустрија, интернет технологија, геџети, мобилни телефони, социјални мрежи
  • Креативен, проактивен, иновативен
  • Способност за тимска работа и почитување на договорени рокови
  • Основно познавање на работа со камера / фото апарат
  • Работа со компјутер (напредно познавање на социјални мрежи, основни познавања за Wordpress и Adobe)
 
Ние нудиме: 
  • Пријатна работна атмосфера
  • Редовни примања 
Сите заинтересирани кандидати своите податоци може да ги испратат преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака Новинар теренец најдоцна до 25.08.2019 година.
 

​Напомена: 
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде