Vrabotuvanje.com - Ракувач со градежна машина/машинист - Куманово - РАПИД БИЛД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Ракувач со градежна машина/машинист

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД

 

 

РАПИД БИЛД ДОО Куманово има потреба од 

Ракувач со градежна машина/машинист
 

Потребни услови кои кандидатите треба да ги исполнуваат:

 • Ги извршува сите работи предвидени за соодветната машина со упатството и се грижи за редовно работење и функционирање на машината, 
 • Редовна промена и контрола на уље, филтри, систем за ладење, мерни инструменти, подмачкување, чистење, притегнатост на одредени склопови, делови и друго и е одговорен за нивна доследна примена;
 • Секојдневно ја проверува и контролира исправноста на градежната машина со која е задолжен;
 • Редовно ја проверува машината пред нејзиното стратување и ги пријавува настанатите штети и недостатоци до Раководителот на објектот
 • Учествува во постапка на дефектажа на дефектите и нивно ефикасно отстранување и поправка.

Потребни квалификации:

 • Работно искуство ќе се смета за предност
 • Завршено средно стручно образование
 • Исполнителен, иницијативен
 • Способност за тимска работа 
 • Способност за работа под притисок и во дадени рокови

 

Доколку сте заинтересирани, испратете Професионална Биографија (CV), електронски преку полето „Брза Апликација“.

Лице за контакт Горан Милошевски со телефонски број 071/342-167

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде