Vrabotuvanje.com - Заменик директор на Дирекција Човечки ресурси - Скопје - УНИБанка АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Заменик директор на Дирекција Човечки ресурси

Скопје

Рок за пријавување:

 • УНИБанка АД Скопје


 

Заменик директор на Дирекција Човечки ресурси
 
 
Kвaлификации:
 • Завршено високо образованиe; 
 • Добри познавања во областа на психологијата; 
 • Претходно работно искуство најмалку 3 години на позиција Менаџер за човечки ресурси или слична раководна позиција; 
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање на Microsoft Office;
 • Возачка дозвола Б категорија.
 
Избраниот кандидат треба да поседува:
 • Менаџерски и лидерски способности;
 • Подготвеност за превземање одговорност и иницијатива;
 • Активно и проактивно однесување насочено кон остварување на работите;
 • Висок личен интегритет, деловен и професионален однос;
 • Комуникациски, организациски и аналитички вештини.
 
Од кандидатот се очeкува:
 • Раководење и организација на процесите од областа на човечките ресурси;
 • Изработка на стратегија за управување со човечки ресурси во рамките на компанијата; 
 • Развој на човечки потенцијал во банката - обука, развој на знаење, вештини и квалитети кои помагаат во развојот на деловната активност во банката;
 • Активна поддршка на целокупната проблематика поврзана со човечките ресурси во компанијата;
 • Партнерство со други раководители за постигнување деловни цели.
 
Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови, потребно е да испратат кратка биографија на македонски јазик со фотографија и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација или на адреса: Максим Горки бр. 6, 1000 Скопје, најдоцна до 26.08.2019 година.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде