Vrabotuvanje.com - Рецепционерка (м/ж) - Скопје - Хотел Де КОКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционерка (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

  • Хотел Де КОКА
  • Адреса: Гоце Делчев 5, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.hoteldekoka.mk

Хотел Де КОКА, има потреба од нови вработени на работната позиција:
 
РЕЦЕПЦИОНЕРКА

Квалификации:

  • Минимум ССС (високо образование се смета за предност);
  • Задолжително одлично познавање на Англиски јазик;
  • Одлични комуникациски вештини.

Вештини:

  • Професионален и љубезен пристап;
  • Енергични и ведри;
  • Динамична и самоиницијативна личност;
  • Спремност за тимска работа.

 

Месечни примања во висина од 18.000 денари.

Работата е во три смени.

Сите заинтересирани можат да пратат CV преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде