Vrabotuvanje.com - Маркетинг Менаџер - Скопје - Sport Vision
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг Менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Sport Vision

Спорт Висион е во потрага по млади, амбициозни и талентирани професионалци кои сакаат да го достигнат и реализираат својот максимален потенцијал во областа на маркетингот. 

Маркетинг Менаџер

Потребни квалификации:
 • Едукација од областа на Маркетинг и Маркетинг менаџмент
 • Минимум една година искуство во маркетинг
 
Главни задачи:
 • Учество во креирање и реализација на маркетинг стратегии 
 • Планирање, организирање и спроведување на маркетинг кампањи со поддршка од маркетинг тимот преку користење различни медиуми и канали на комуникација
 • Следење на маркетинг активностите и подготовка на извештаи за реализација и ефект 
 
Потребни вештини и способности кај идеалниот кандидат:
 • Изразени организациски и аналитички вештини
 • Силни комуникациски, преговарачки и презентациски вештини
 • Динамичен, презема иницијативи и постојано се надградува 
 • Одлично владеење на Microsoft Officе
 
Нудиме:
 • Можност за професионално усовршување и работа со најдобрите светски спортски брендови
 • Одлична работна атмосфера

Доколку сметате дека ги поседувате наведените квалификации и имате особена пасија кон маркетингот, ве охрабруваме да аплицирате и да ја искористите можноста да бидете дел од професионална и динамична екипа која е навикната да ги поместува границите и да остварува феноменални резултати!

Апликацијата, со Вашето CV и Мотивационо Писмо, испратете ја преку полето Брза Апликација до 23.8.2019 година со назнака “Маркетинг менаџер”

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде