Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Скопје - ПЗУ,,ОФТАЛМОЛОГИКА,,
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПЗУ,,ОФТАЛМОЛОГИКА,,

 

ПЗУ,,ОФТАЛМОЛОГИКА,,-Др.Марина Ковачевска Трпеноска 
има потреба од следната работна позиција

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА
 

Потребни класификации:

  • Завршена средна подготовка или факултет за медицинска сестра со положен државен испит 
  • Претходно работно искуство ќе се земе за предност
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери

Личен профил:

  • Организираност и одговорност
  • Одлични комуникациски вештини
  • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите
  • Способност за индивидуална и тимска работа
  • Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават
преку полето Брза Апликација

За повеќе информации обратете се на телефон 02 2446 400 и 075 336 285

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде