Vrabotuvanje.com - Асистент на продажба за Цела Македонија - Територија на Р. Македонија - ЗЕГИН ФАРМ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент на продажба за Цела Македонија

Територија на Р. Македонија

Рок за пријавување:

 • ЗЕГИН ФАРМ

ЗЕГИН ФАРМ е првата приватна компанија во Република Македонија регистрирана за продажба на лекови. Како една од најуспешните и најголемите компании кај нас, со најдобра инфраструктура, секогаш сме во потрага по талентирани професионалци кои сакаат да станат дел од нашето професионално семејство.
 
АСИСТЕНТ НА ПРОДАЖБА / Цела Македонија
 
 
За позицијата:
 • Управување и поддршка со оперативните процеси во аптеките на ЗЕГИН. Продажба на производите во делот за козметика и здрава храна.
Потребни квалификации:
 • Образование: ССС / ВСС
 • Познавање на Office,
 • Познавање на Англиски јазик
 
Личен профил:
 • Комуникативност и преговарчки вештини
 • Трудољубивост и доверливост
 • Мотивација за работа во тим
 
Главни обврски и одговорности на позицијата:
 • Прием и изложување на роба согласно пропишани процедури
 • Позитивен однос и убедливост во комуникацијата
 • Ориентираност кон потреби на купувачи
 • Примена на стандардите за работа
 • Грижа за имиџот на фирмата
 
Ако сте енергични, храбри и полни со ентузијазам а воедно способни да работите како дел од тим, Ве молиме испратете биографија  со назнака Асистент на Продажба преку полето Брза Апликација. Само кандидатите кои во целост ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде