Vrabotuvanje.com - Дипломиран градежен инженер - Архитект - Скопје - Филип Прима Ексклузив
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран градежен инженер - Архитект

Скопје

Рок за пријавување:

 • Филип Прима Ексклузив
ФИЛИП ПРИМА ЕКСКЛУЗИВ ДОО е компанијата чија дејност е изградба на деловно– станбени единици од високоградба, клуч на рака. 

ФИЛИП ПРИМА ЕКСКЛУЗИВ ДОО има потреба од следната работна позиција:

 Дипломирани градежни инженери - архитекти за вршење изведба во областа високо градба​Неопходни компетенции:

 • Високо образование ВСП (300 ЕКТС)
 • Претходно работно искуство од 2 до 5 години
 • Задолжително поседување на А овластување за изведба или Б овластување за изведба од КОАИ на Р.Македонија 
 • Познавање на англиски јазик
 • Работа со компјутери и задолжително познавање на MS Office, Internet и Auto CAD
 • Поседување возачка дозвола Б категорија

 
Конкурентска предност за работната позиција:

 • Познавање на завршни работи, ѕидаротесарски и/или алкобонд фасади
 • Желба за работа во средина со високи барања
 • Одлични аналитички, комуникациски и организаторски способности, и способност за работа со различни тимови
 • Динамичност, ефективност и ефикасност
 • Флексибилност и адаптибилност
 • Посветеност, мотивираност, иницијативност
 • Развиена способност за одржување на високо ниво на квалитет во работењето
 • Самоиницијативност и подготвеност за учење
 • Решавање на проблеми

 
Ние нудиме:

 • Можност да сте дел од голема регионална компанија со утврден имиџ во градежништвото
 • Сигурна и редовна работа со обезбеденост на проекти за следните 5 години, како и сигурна плата без задоцнување
 • Стабилност и можност за развивање
 • Учество во најголемите проекти во Р. Македонија
 • Градење на успешна кариера
 • Можност за надградба на професионален план
 • Одлични услови за работа – атрактивна и динамична работа
 • Професионална обука според личните потенцијали и потребите на компанијата
 • Почетна нето плата од 30,000 денари
 
 
 
Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде