Vrabotuvanje.com - Работник во производство - Скопје - Vrabotuvanje.com
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • Vrabotuvanje.com
 
Вработување ХР Солутионс (www.vrabotuvanje.com.mk), за потребите на клиент – компанија од Скопје за производство на градежни материјали, е во потрага по:
 
Работник во производство
(оддел за пакување)
 
 
Главни одговорности и обврски:
 • Следење и контрола на правилната и точната работа на процесната опрема 
 • Пакување и палетизирање на градежните материјали во вреќи во склад со процедурите за работа
 • Учествуво во отстранувањето на дефектите, одглавувањето, и расчистувањето на Погонот 
 • Врши прередување за оштетени палети со градежен материјал
 • Врши рециклирање на градежниот материјал во вреќи назад во процесот
 
Потребни квалификации: 
 • Минимум ССС 
 • Барем 1 година работно искуство на слична позиција
 • Високо ниво на лична одговорност, интегритет и етика во работењето
 • Мотивирана и стабилна личност
 
Потребни способности и вештини:
 • Високо ниво на лична одговорност, интегритет и етика во работењето
 • Одлични аналитички способности
 • Способност за самостојна и тимска работа
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Професионален и позитивен однос
 
Работно време:
 • Две смени, од понеделник до сабота, од 06:00 до 14:00 часот и од 14:00 до 22:00 часот
 
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето
Брза Апликација, со назнака “Работник во производство” најдоцна до  15.08.2019.
 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани! Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контакти
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде