Vrabotuvanje.com - Business Development Manager - Скопје - Адвокатско друштво Константиновиќ и Милошевски
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Business Development Manager

Скопје

Рок за пријавување:

 • Адвокатско друштво Константиновиќ и Милошевски

Адвокатско друштво Константиновиќ и Милошевски, поради зголемување на обемот за работа, Ви нуди можност за вработување. Има потреба од:

Business Development Manager

​Потребни квалификации и
посакувани вештини:

 • ВСС
 • Познавање на англиски јазик 
 • Познавање на MS Office пакетот
 • Високо конкурентно и позитивно лице 
 • Карактеристично решавање на проблеми и аналитички вештини 
 • Учество во споделување на знаење
 • Друштвени со силна работна етика и позитивен став
 • Способност за слушање, тимска работа

Работни обврски:

 • Имплементација на работни стратегии
 • Стратегии за развој и маркетинг иницијатива
 • Истражување на пазарот
 • Анализа на нови проекти, прашања, проблеми и трендови
 • Комуникација со клиенти

Напомена:

 • Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани

Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот)
 • Назнака на позиција за која се аплицира

Вашaта професионална биографија доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака како што е наведено погоре

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде