Vrabotuvanje.com - Книговодител - Скопје - Unikom Grading
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Unikom Grading

Градежна компанија UNIKOM GRADING има потреба од повеќе лица за следните работни позиции:


КНИГОВОДИТЕЛ


Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование од областа на економски науки
 • Претходно работно искуство на иста дејност
 • Пожелно е поседување уверение за овластен сметководител
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Добри компјутерски вештини, одлично познавање на MS excel

 

Основни одговорности и задачи:

 • Прием,книжење и контирање на влезна/излезна материјална и финансиска документација
 • Пресметка на ДДВ
 • Пресметка на плати и материјално работење
 • Следење и спроведување на законски процедури и легислативи.


Личен профил:

 • Одлични аналитички и организациски способности
 • Мотивирана, стабилна, одговорна и посветена личност
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови


Фирмата UNIKOM GRADING се занимава со изградба на автопати, магистрални линии, мостови, поголеми згради и комплекси. Во соработка е со неколку големи странски фирми и со поддршкаод поголеми снабдувачи во земјата.

Доколку некоја од наведените позиции претставува предизвик за Вас, Ве охрабруваме да аплицирате со Вашата професионална биографија преку полето Брза Апликација!

Дознајте повеќе за нас на следниве линкови:
 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде