Vrabotuvanje.com - Менаџер за интернационален збирен транспорт (м/ж) - Скопје - Квенбергер Логистик Македонија Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за интернационален збирен транспорт (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Квенбергер Логистик Македонија Дооел
 • Адреса: Мултифунционална Зона Којлија, Ул.9 бр.4, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.quehenberger.com

Ние сме Quehenberger Logistics. Ние бараме мотивирани и посветени луѓе во нашата филијала во Скопје и нудиме можност да ги здружат силите со нас.

Quehenberger Logistics е меѓународна логистичка компанија со повеќе од 2.900 вработени во 18 земји во Централна и Источна Европа.

​Како провајдер за транспортни услуги, мрежна и договорна логистика, ние им нудиме на нашите клиенти персонифицирани решенија. Поради силниот раст и условите на новите пазари, бараме вработените кои се подготвени за одговорно и сервисно-ориентирано работење, на следната работна позиција:

Менаџер за интернационален збирен транспорт (м/ж)​

Потребни квалификации:

 • Минимум 3 години во дејноста
 • Високо образование
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на германски јазик ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола Б – категорија

Работни задачи:

 • Самостојно организирање на транспортни налози во збирен транспорт
 • Креирање на транспортни документи и понуди
 • Следење на пратките и информации за купувачи
 • Контакт со клиенти
 • Навремено решавање на претставки од купувачи
 • Анализа на квалитетот на извршената услуга и континуирано подобрување на процесот

Ние нудиме:

 • Интересна и сигурна работа во меѓународно опкружување во кое можете да ги внесувате вашите сили и да ги развивате заедно со нас
 • Рамни хиерархии и кратки патеки за одлучување
 • Динамична корпоративна култура
 • Сеопфатни програми за обука

Доколку сте заинтересирани и воедно ги поседувате погоре наведените критериуми, Ве охрабруваме да ја испратите Вашата Професионална биографија преку полето Брза Апликација!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде