Vrabotuvanje.com - Продавач - Рекорд - Скопје - Бако-Нутс Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач - Рекорд

Скопје

Рок за пријавување:

 • Бако-Нутс Дооел
 • Адреса: Качанички пат бр.17,Визбегово, 1000 Скопје

“БАКО”, претпријатие кое се занимава со производство, преработка, пакување и продажба на апетисани, семиња, зачини, корфнлекс... има потреба да вработи:
 

Продавач во продавница на рекорд
1 (еден) извршител

 

Работни задачи: 
 • Услужување на клиенти
 • Грижа и одржување на инвентарот и продажната стока
 • Прием, редење и проверка на цени низ маркетот
 • Други работни задачи поврзани со секојдневното функционирање
 • Останати активности кои ја пратат продажбата на производите, лепење декларации, тековни нарачки од магацин, редење на стоката и сл.
Потребни квалификации: 
 • Минимум завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Основно познавање на англиски јазик
 • Основно познавање на работа со компјутер
Посакувани способности и вештини: 
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Одговорност, лојалност и ориентираност кон цели
 • Способност за тимска работа

Кандидатите кои ги исполнуваат горе наведените критериуми треба да испратат CV преку полето Брза Апликација со назнака "ПРОДАВАЧ". Ќе бидат контактирани само потесно избраните кандидати

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде